Výstavba nových bytů bývá velmi často označována za ústřední lék na stávající nedostupné bydlení. Vést k tomu má zrychlení povolovacích procesů, anebo větší pružnost v územním plánování. To může nicméně vést také k oslabování veřejných zájmů, jako je ochrana životního prostředí či památek. Soukromá developerská výstavba je přitom stále prakticky jediným druhem nově postavených bytů, a má tak výsadní postavení v určování cen na trhu. Hosté diskuse představí ústřední legislativní i lokální rámce, které výstavbu bydlení ovlivňují. Debata se bude točit také kolem alternativních nástrojů a regulací, jež k řešení bytové otázky mohou přispět.

Kdy: ve středu 6. 5. 2022 od 18.00 
Kde: Ústřední knihovna – Záliv (hala s naučnou literaturou)

 

Hosté: Petra Kolínská (Zelený kruh), Ivan Bartoš (Ministr pro místní rozvoj ČR).

Moderuje: Táňa Zabloudilová

 
Akce se koná v rámci třídílného diskusního cyklu s názvem Byt či nebyt?, který je spolupořádán Městskou knihovnou v Praze, Sociologickým ústavem AV ČR a Arnikou – Centrem pro podporu občanů.

 

Podmínky pro návštěvníky akcí:

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.


Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.